רילוקיישן לארצות הברית בעבודה

גם בתקופת מיתון, כשהכלכלה קורסת ועסקים רבים נסגרים – בהייטק עדיין מגייסים עובדים. זה היתרון כשאתה חלק מאחת התעשיות הרווחיות ביותר בעולם כולו. הטכנולוגיה אינה עוצרת מלכת, להפך- השוק כל הזמן דורש עוד ועוד, גם ברגעים הקשים. עוד פיתוחים, עוד חידושים, עוד גאדד'טים וזה נכון לא רק לגבי שוק הצריכה הפרטית. התעשיה הצבאית גם היא נמצאת בצורך מתמיד של חידושים ופיתוחים שונים, כך נכון הדבר לגבי עולם התחבורה, התקשורת, הרפואה והרשימה עוד ארוכה.

גם בימים הכי רזים תמיד תוכלו למצוא מודעות דרושים בהייטק, מה שהופך אותה לאחת התעשיות האטרקטיביות ביותר בעולם ואפילו אחרי פיצוץ הבועה- שהתרחשה יותר מפעם אחת, השכר בהייטק עדיין גבוה, הביקוש עדיין הולך וגדל והחיים טובים.

מבין כל היתרונות, ויש רבים וטובים , של עבודה בהייטק, יש יתרון אחד מעניין במיוחד והוא האפשרות הקלה מאד לעשות רילוקיישן, כלומר לעבור להתגורר בחו"ל.

רילוקיישן

אנשים רבים רוצים לעבור להתגורר במדינות אחרות, ארצות הברית היא כמובן אחד היעדים היותר אטרקטיביים, אבל מדינות רבות באירופה, מדינות במזרח ואפילו אוסטרליה מוצאת לעצמה מקום נחמד באמצע כאשר מדובר על מידת רצון של אנשים להגר אליה. בפועל, האפשרויות מוגבלות יותר מהרצון והיכולת לעבור להתגורר בחו"ל היא לא פשוטה כמו שהיינו רוצים שהיא תהיה.

הייטק, לעומת זאת, מציע שפע של הזדמנויות מעבר- עם אישורי מחייה, אישורי עבודה ואפילו אפשרויות לתהליכי קבלת אזרחות מואצים יותר, המשכורת כמובן תשאר גבוהה עדיין כשבמדינות אחרות סביר להניח שכח הקניה של הכסף יהיה אף גבוה יותר, מה שיבטיח איתו גם רמת חיים גבוהה יותר.

לאלה שמעוניינים לבצע רילוקיישן בעזרת הייטק עומדות שתי אפשרויות מרכזיות

  • רילוקיישן מטעם החברה המעסיקה- לארגוני הייטק רבים יש סניפים שממוקמים בחו"ל, במקרים רבים לחברה אחת יהיה יותר מסניף אחד כך שלאותה החברה יהיו סניפים בכמה מדינות. העובדה הזו מעידה על אפשרות של עובדים לנדוד מסניף לסניף, ממדינה למדינה. במקרים רבים ההצעה לרילוקיישן תגיע מטעם החברה עצמה, אך בהחלט קיימות אפשרויות שבהן ניתן יהיה להגיש בקשה באופן עצמאי. למעלה מכך, במקרים רבים כבר במועדת דרושים בהייטק עוד בשלב גיוס העובדים תוכל החברה לציין כי היא מגייסת עובדים למטרה שיועברו לעבוד בסניף שממוקם במדינה אחרת.
  • באופן עצמאי- ישנן מדינות רבות שמעודדות מעבר של בעלי מקצועות ספציפיים אליהן, מדינות רבות מעודדות אנשים בעלי רקע טכנולוגי ומקלות על תהליך המעבר וקבלת האישורים הרלוונטיים, מה שאומר שאנשים בעלי רקע בהייטק יוכלו לעשות מעבר עצמאי ולמצוא עבודה במדינת היעד ביתר קלות מאנשים שמגיעים מרקע אחר.

הייטק הוא תחום טראנס אטלנטי מה שאומר שבשונה מתחומים אחרים ההסתגלות המקצועית של העובד היא קלה לאין שעור הן מבחינת תהליכי עבודה והן מבחינת שפה.


*