ארה"ב, אשר נמצאת בצד השני של כדור הארץ היא יעד נחשק במיוחד, עבור ישראלים רבים. השילוב שהין המרחק הרב אך עם זאת האטרקטיביות שבטיסה אליה, גורמים לעובדה שהטיסה לכל מדינה בארה"ב תהיה יקרה יותר מיעדים ברחבי אירופה ולעיתים גם במזרח. בכדי לצמצם כמה שיותר את ההוצאות על הטיסות לארה"ב, כדאי לבחון את המבצעים השונים.

אפשרויות טיסה רבות

בשל הביקוש הרב לטיסות לארה"ב, הן מישראל והן מיעדים אחרים, ניתן למצוא חברות תעופה רבות ומשרדי נסיעות ישראליים אשר מציעים מגוון שיטות להגעה אל המדינות השונות בארה"ב. השיטה המוכרת ביותר היא באמצעות טיסה ישירה עם חברות התעופה הישראליות, אשר מגיעות לניו יורק ולעוד מספר מדינות, כאשר ניתן למצוא מגוון מבצעים בהתאם לעונות השנה, הביקוש והתזמון בו מזמינים את הטיסה.

כמו כן, בנוסף לחברות התעופה הישראליות, ניתן למצוא עוד מגוון שיטות להגעה וחזרה באמצעות קונקשנים. כך למשל, ניתן לטוס באמצעות חברות איבריה, אליטליה, אמריקן איירליינס דלתא, סוויס ועוד, אשר מאפשרות טיסה דרך יעדים שונים באירופה. כיום, ניתן לנחות ישירות ביעדים פופולאריים, ביניהם לוס אנג'לס, ניו יורק, שיקגו, וושינגטון ואף טורונטו שבקנדה.

מתי ואיפה להזמין בכדי למצוא מחיר זול

השאלה מתי להזמין את הטיסה לארצות הברית ובאמצעות איזו חברת תעופה, מושפעת מגורמים רבים ולא רק מהמחיר. כך למשל, ניתן למצוא נוסעים רבים אשר מעדיפים לטוס עם חברת תעופה המציעה אוכל כשר או אפילו תחת כשרות גלאט ולכן יעדיפו לטוס עם חברות תעופה ישראליות, פי כמה וכמה כאשר מדובר בטיסה ישירה וארוכה יחסית.

במידה והכשרות לא מהווה גורם משמעותי וחשוב במיוחד עבור הנוסע, ניתן לטוס באמצעות חברות אירופאיות אשר מציעות טיסה באמצעות קונקשן. המסלול בטיסות אלו יכול להיות דרך יעדים נחשקים במיוחד בפני עצמם, כמו פריז, לונדון וערי בירה פופולאריות נוספות. כך, ניתן לבחור שהטיסה לארה"ב תהיה רק כמה ימים לאחר הטיסה לעיר האירופית, ובכך ליהנות לא רק מטיסה זולה יותר, אלא גם משהייה במקום מקסים נוסף.

לאחר בחירה בין קונקשיין לבין טיסה ישירה, הגיע הזמן להחליט מתי להזמין טיסה לארה"ב. גם כאן, כמו בחבילות הנופש ניתן למצוא הצעות ייחודיות של הדקה ה-90, אך קשה להסתמך עליהן ולעיתים ההצעות האטרקטיביות לא מגיעות למשך תקופה ארוכה מכיוון שהטיסות כבר מלאות. לכן, בכדי להוריד משמעותית את מחיר הטיסה כדאי להזמין כמה שיותר זמן מראש. כך, המחיר נמוך יחסית ורק ממשיך לעלות ככל שהטיסה מתקרבת.

דגשים נוספים

בנוסף לבחירת חברת תעופה, רכישה מוקדמת ואף בחירה בין טיסות ישירות או קונקשיין, כדאי לשים לב לפרטים נוספים אשר יכולים להקל משמעותית על רכישת הכרטיסים והבילוי במדינת היעד בארה"ב. כך למשל, חשוב לשים לב כי גם אם מתכננים טיול ארוך יחסית, בו עוברים ממדינה למדינה, ישנו סידור לימים הראשונים במלון שהוזמן מראש. באופן הזה, לא צריך לחפש מקום לנוח ולהתארגן בו לאחר טיסה ארוכה ואף ניתן להוזיל עלויות בשל הזמנה מראש במלונות ובתי הארחה. כמו כן, במידה ומתכננים לעבור ממדינה למדינה, עדיף לנחות במדינה הקרובה ביותר, אליה הטיסה ככל הנראה תהיה גם זולה, ומשם להתחיל את הטיול.


*