כל אחד שמחזיק בדרכון ישראלי ורוצה להיכנס לארה"ב או לעבור דרך ארצות הברית צריך ויזה , ישנם סוגי ויזה שונים לארצות הברית על פי הצרכים המיוחדים של כל אחד ואחד. הוויזה לארה"ב לצרכי תיירות היא ויזת התייר B1, B2.
יש למלא לכל אחד מהמבקשים את טופס .DS-160
את הטופס יש למלא באתר השגרירות בכתובת http://usvisa-info.com/he-IL/selfservice/ss_country_welcome

יש לעלות תמונה לטופס הבקשה את הדרישות לתמונה לויזה לארה"ב ניתן למצא בכתובת . יש להקפיד על ההוראות לתמונה, התמונה נבדקת ע"י המחשב, כך שאם התמונה לא עומדת בסטנדרטים שנקבעו התמונה תפסל ותתבקשו לעלות תמונה אחרת, לכן רצוי לקרא את הדרישות ולפעול על פיהן.
להלן ההנחיות לתמונה:
http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

כל מי שמלאו לו 14 שנה ועדיין לא מלאו לא 80 שנה עליו להתייצב לראיון בשגרירות ארצות הברית. את קביעת מועד הראיון יש לקבוע דרך אתר השגרירות, לא יתקבל לראיון אדם אשר לא קבע מועד או הגיע לראיון בתאריך או בשעה אשר לא מצוין על טופס הזימון.
את מועד הרעיון יש לקבוע באתר השגרירות בכתובת  http://usvisa-info.com/he-IL/selfservice/ss_country_welcome

מי שטרם מלאו לו 14 או שעבר את גיל 79 אתם לא נדרשים להגיע לשגרירות, נכם מתבקשים לשלוח את הטפסים וכל זאת לאחר תשלום האגרות באמצעות חברת UPS הם יעבירו את הדרכון לשגרירות ובתום התהליך יוחזר הדרכון באמצעות חברת UPS חזרה אליכם. הקפידו לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים .
אם אתם הורים לילדים או בני קרבה ראשונה לבני 79 ומעלה אשר מגישים גם כן בקשה לויזה לארצות הברית ואתם מגישים בקשה לויזה לארה"ב עבור עצמכם, אתם יכולים להוסיף אותו בזמן קביעת התור שלכם ולהגיש באותו מעמד את הבקשה שלהם.ולפטור אותם מהצורך לשלוח את הטפסים דרך חברת UPS. זכרו שזה נכון רק לקרבה ראשונה.

אם אתם מועמדים שעומדים בתנאים לשלוח בקשה לויזה לארה"ב עם UPS לקונסוליה, מבלי הצורך להגיע לראיון בקונסוליה חאתם חייבים לעמוד בקריטריונים לפי גיל:

 1. כאשר הילד/ה מתחת לגיל 14 על אחד מהוריו להיות בעל ויזה לארצות הברית בעבר או בהווה או שלאחד ההורים יש דרכון הפוטר אותו מזויה בהתאם לתונית vwp.
 2. על שני ההורים לצרף מכתב חתום המאשר להוציא לילד/ה ויזה לארה"ב ובנוסף לצרף צילום של הויזה של ההורה או של שניהם.
 3. כאשר אין ויזה לארצות הברית לאף אחד מההרים וילד/ה טס/ה עם מבוגר אחר עליכם להוסיף לבקשה את הפרטים הבאים:

                                   א.         צילום דרכון של שני ההורים (העמוד הראשון עם התמונה)

                                   ב.         צילום של הויזה לארצות הברית בדרכון של המלווה של הילד/ה.

                                    ג.          מכתב החתום על ידי שני ההורים המצהירים כי הם מתירים לילד/ה שלהם לטוס לארצות הברית בלווי של אדם זה.

 ** יש לזכור!! לקונסול האמריקאי תמיד יש את הזכות לזמן כל מבקש ויזה לארה"ב לראיון אישי לאחר בדיקת הבקשה וזה לא קשור לגיל המגיש.

יש לשים לב טרם מסירת ל-UPS ששולמה האגרה לויזה לשגרירות ארה"ב, ניתן לעשות זאת דרך באתר שגרירות ארצות הברית זכרו לרשום לעצמכם את מספר האישור שיתקבל לאחר התשלום במערכת, לאחר קבלת האישור מהמערכת האוטומטית אתם יכולים להמשיך את תהליך.

זימון תור לשגרירות ארצות הברית

 1. יש לעבור מספר שלבים בתהליך קביעת תור לראיון בשגרירות ארה"ב. כפי שהזכרנו קודם לכן, יש למלא את טופס הבקשה לויזה (DS-160) באתר  https://ceac.state.gov/genniv/
  כדי להמשיך לשלבים הבאים בתהליך יש למלא את הטופס הקפל לא לפספס אף שאלה.
  שימו לב! לאחר מילוי הטופס ולפני שהקשתם על חתום והגש ניתן לעשות שינויים בטופס (עד 30 יום מתחילת מילוי הטופס. לאחר שחתמתם את הטופס לא ניתן לבצע שינויים לכן מומלץ לבדוק שוב לפני ההגשה.
  לאחר מילוי הטופס יש לרשום את קוד הזיהוי שהמערכת נותנת לך (הקוד נמצא בצד הימני של הטופס) קוד זה ישמש אותו בהמשך התהליך.
 2. השלב השני כולל את תהליך קביעת התור לראיון בשגרירות ארצות הברית. קיבעת התור תבצע אף הוא באתר האינטרנט.
  התחלת שלב זה תתבקש לבחור את הדרך שבא יוחזר לך הדרכון: קבלת הדרכון בסניפי UPS או שליחתו לכתובת שתבחר.
  בשלב זה תתבקש לשלם גם האדרה לוויזה האמריקאית. התשלום יכול להתבצע בשני אופנים האחד בסניפי הדואר השונים ברחבי הארץ והשני באמצעות כרטיס אשראי באתר האינטרנט. תשלום דרך אתר האינטרנט באחד מכרטיסי האשראי ויזה, מסטרקארד או אמריקן אקספרס יאפשר לך לקבוע את התור לראיון בשגרירות ארה"ב באופן מידי.
  אם בחרתם לשלם במזומן באחד מסניפי הדואר עליכם להנפיק שובר באתר האינטרנט לפי סוג הויזה המבוקשת, על השובר יופיע הסכום לתשלום עליכם להדפיס את הטופס ולגשת ולשלם אותו באחד מסניפי הדואר. את המשך התהליך תוכלו לעשות יום אחרי התשלום לאחר שהוא יקלט במערכת. אז תכנסו שוב למערכת קביעת התורים לציין את מספר טופס התשלום. בשלב הבא יש להכניס את קוד הזיהוי של הטופס DS-160 ששמרתם ורק לאחר הכנסת שני הקודים תוכלו לפנות לטבלת קביעת מועדי הראיונות. מבין התאריכים והשעות הפנויים תוכלו לבחור לכם את היום והשעה הנוחים לכם.

בכל בקשה לויזה לארה"ב ולא משנה מה גיל המגיש יש להציג את המסמכים הבאים:

 1. הדפיסו את טופס DS-160 לאחר ששיגרתם אותו בסוף תהליך המילוי http://usvisa-info.com/he-IL/selfservice/ss_country_welcome
 2. המערכת תיצור דך אישור עם בפרטים נדרשים וברקוד, הדפיסו גם אותו, דבר חשוב לתהליך הויזה, הדפסת העמוד עם הברקוד מומלץ שתעשה המדפסת ליזר ולא במדפסת דיו, אשר גורמת לברקוד בחלק מהמקרים להיות בלתי קריא. תהליך נכון של שלב זה יקצר את זמן השהייה שלכם בשגרירות ארה"ב.
 3. מכתב זימון לראיון
 4. כפי שציינו קודם לכן, להגיע עם תמונה שהזנתם בגודל 5X5 על פי ההנחיות http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html
 5. יש להגיע לשגרירות עם הדרכון הנוכחי (בתוקף) שלכם וכן אם יש לכן דרכון ישן (גם לא בתוקף) עם ויזה לארה"ב.
 6. לכל סוג ויזה יש דרישות למסמכים נוספים בדקו בטבלה בקישור המצורף מה נדרש מכם להביא http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html
 7. לילדים עד גיל 14 בנוסף למה שהוזכר יש להצטייד ב:

א.      אם יש לשני ההורים ויזות בתוקף יש להביא צילום שלהם.

ב.      אם אין לשני ההורים ויזה לארה"ב יש להביא צילום דרכון של שני ההורים ובנוסף שלושה תלושי משכורת משלושת החודשים האחרונים של שני ההורים

ג.       אם הילד לא טס עם ההורים יש להביא צילום ויזה בתוקף של מי שטס יחד עם הילד לארה"ב

ד.      מכתב חתום על ידי שני ההורים שבוא הם מצהירים שהם מודעים לכך שהילד/ה טס/ה לארה"ב

שימו לב!
יש להביא את כל המסמכים הנדרשים לשם קבלת ויזה לארה"ב מודפסים. ולא בכל דרך אחרת. לא ניתן לפתוח קבצים בשגרירות וגם לא להדפיס את זה בשגרירות ארה"ב.

שימו לב!
לא ניתן להכניס לשגרירות דבר מלבד הטפסים והמסמכים שלכם דרכון, ארנק קטן, כלי כתיבה ומפתחות הרכב שלכם.
אין בשגרירות אפשרות לאחסן דברים אף לא טלפון נייד, לכן הקפידו להגיע רק עם מה שנידרש מכם, על מנת לחסוך לכם זמן מיותר.

 *** מידע זה מתעדכן מעת לעת, אנו ממליצים לכם לא להסתמך רק הנאמר כאן, אלה לבדוק באתר השגרירות אם השתנו הנוהלים.

http://hebrew.israel.usembassy.gov/he/apply.html


*